8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

En Güzel Mobilya Dünya Kadınlar Gününüzü Kutlar...

 İşte Kadınlar Günü Gerçek Hikayesi:

1909 yılında Kadınlar Günü’nün ilk adımları Amerika’da atıldı. 28 Şubat Günü Amerikan Sosyalist Partisi tekstil işçileri adına New York’ta gerçekleştirdiği grev ve protestolarda kadınların çalışma şartlarının ne denli kötü olduğunu ve iyileştirilmesi gerektiğinigündeme getirdi. Bu özel olarak “Kadınlar” konusuna odaklanılmış olan ilk olay olarak tarihe geçti.

1910 yılında Sosyalist Enternasyonel Kopenhag’da “Kadınlar Günü” organize etti.Bugünde uluslararası platformda kadın haklarını destekleme ve kadınların zor durumda yaşamalarını sona erdirmek için bir destek grubu kurulması hedeflendi.Bildirgenin yayınlanması için 17 ülkeden 100 kadın bir araya geldi. Finlandiya’da milletvekili seçilmiş ilk 3 kadın da bu 100 kişi arasındaydı. Bu organizasyonda “Kadınlar Günü” için her hangi bir gün belirlenmedi.

1911 yılında Kopenhag organizasyonu sonrasında Uluslararası Kadınlar Günü Avusturya, Danimarka, Almanya ve İsviçre’de kutlandı.Bir milyon kadın ve erkekkutlamalara katıldı. Kadınlar için seçme ve seçilme hakkı, çalışma hakkı, mesleki eğitim ve iş ortamında ayrımcılığın sona erdirilmesi taleplerini dile getirdiler.

1913-1914 Uluslararası Kadınlar Gününde 1.Dünya Savaşını protesto etmek amacıylabir araya gelindi. Barış hareketinin bir parçası olarak Rus kadınlar Şubat ayının son pazar günü Uluslararası Kadın Gününü kutladı.Avrupa’nın diğer noktalarında 8 Mart Gününde kadınlar diğer aktivistlerle bir araya gelerek savaş protestolarına katıldı.

1917Rusya’da kadınlar “Ekmek ve Barış” isimli protestove grevi Şubat’ın son Pazar Günü gerçekleştirdi. 4 gün sonra Rus Hükümeti kadınlara oy kullanma hakkını tanıdı.

1975 yılında Uluslararası Kadınlar Yılında Birleşmiş Milletler 8 Mart Günü Uluslararası Kadınlar Gününü kutladı.

1977 yılında Birleşmiş Milletler üye ülkelerden kendi geçmişlerine uygun bir günde Kadınlar Gününü kutlamalarını istedi.

Kadınların bu özel günü elde edene kadar sarf ettikleri çabayı, tüm yaşadıklarını ve zorlukları zamanın şartlarıyla değerlendirdiğimiz zaman özel olan hiç bir şeyin kolay olmadığını anlıyoruz. Kadınlar 1900’lü yılların ilk günlerinden itibaren eşit bireyler olabilmek, saygı görmek, sevgi görmek, kişilik hakları, yaşam hakları ve çalışma hakları elde etmek için çalışmışlar ve kısmen başarılı olmuşlar. 

Fakat ne yazık ki bu söylediğimiz yeryüzündeki kadınların yalnızca küçük bir kısmını kapsıyor. Dünya’nın birçok yerinde kadınlar eşitsizliğe, haksızlığa, ayrımcılığa, istismara ve şiddete maruz kalıyorlar.

English Home olarak kadına karşı sergilenen tüm olumsuz tutum ve davranışları esefle kınıyoruz. Yer yüzünde tüm kadınların ve canlıların saygınlık ve eşitlik ilkesiyle layık olduğu değeri sadece sözde değil gerçekten görmesini istiyoruz. Kadın çalışma arkadaşlarımız tüm English Home çalışanlarının %83’ünü oluşturuyor. Yani English Home mağazalarımızda, depomuzda ve merkezimizde her 10 çalışandan 8’i kadın. English Home olarak ülkemizde kadın istihdamına her zaman öncelik vermek, katkı sağlamak için çalışıyor, kadınların hayatlarını güzelleştirmek için çaba sarf ediyoruz.

8 Mart

Haber Fotoğrafları

Benzer Haberler

Yönetici Mobilyaları Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ofis mobilyaları şüphesiz ki çalışma biçimi ve mesleğe uygun olarak seçilmelidir.

KDV indiriminde Son Tarih 30 Eylül

Mobilyada KDV İndiriminde son günler. Fırsatı kaçırmamak için elinizi çabuk tutun.

RENKLİ EVLER

İçinizi Isıtacak Resimler

Country Tarzı

Country dekorasyon fikirleri...

Keyif Köşesi

Köşe Takımı mı Alacaksınız ?

Enza 3. Mobilya Festivali

Bu fırsat Kaçmaz

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

93. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

MUHTEŞEM DÖNÜŞÜM...

YENİDEN RESTORE YAPILAN TARİHİ EV

Evlerin En Uzun Köşesi L Koltuklar

Evler, bizler için hayatın tüm karmaşasından kaçmak için bir kurtuluş ve kendimizi en rahat hissettiğimiz bölge olarak açıklanabilir.

© 2013 ENGUMO - En Güzel Mobilya Bir projesidir.

Sayfa Başı