Makam koltuğu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

İnsanlar, hayatlarının büyük kısmını çalışarak geçirmekte. Özellikle ofislerde, masa başı iş yapan insanlar için çok önemli olan koltuk tercihi, hem sağlığınız hem de konforunuz için hayati bir mesele. Pek sağlıklı bir aktivite olarak görülmeyen oturma hali, rahatsız ve ortopedik olmayan koltuklarda uzun süre gerçekleştirilmesi halinde, eklem ve duruş bozukluklarına ulaşacak kadar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Sağlığınızı korumak ve çalışma veriminizi artırmak için, mutlaka uygun ofis mobilyaları tercih etmeniz gerekiyor. Masa başında uzun süre çalışıyorsanız, seçeceğiniz makam koltuğunun konforlu olması ve belli özellikleri barındırması çok önemli. Bu seçiminizde dikkat etmeniz gereken bir takım püf noktalar bulunuyor. 

Hareket kabiliyeti yüksek bir koltuk tercih edin.

Makam koltuğu seçiminde en önemli kriterlerden biri, koltuğunuzun hareket kabiliyeti. Zaten neredeyse tüm makam koltuklarında yer alan tekerlek ve döner koltuk aksamı dışında, geriye yaslandığınız zaman esneyebilen bir ürünü tercih etmenizde fayda var.

Sandalyenizde otururken, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu pozisyonu alabilecek bir makam koltuğu, sağlığınız için fazlasıyla önemli. Bu detay, pek çok marka tarafından atlanıyor olsa da, Zivella, bu konuda ihtiyaç duyduğunuz niteliklerde makam koltukları üretmekte.

Mutlaka kol destekleri bulunmalı.

Bir makam koltuğunda, hatta tüm ofis mobilyalarında bulunması gereken en temel özelliklerden olan kol desteği, rahatınız ve çalışma performansınız için oldukça önemlidir. Kollarınızın, masa başında çalışırken dirsek bölgesinden desteklenebileceği bir koltuk, bileklerinize yapacağınız basıncı azaltarak, çok daha uzun süre, aynı pozisyonda rahat biçimde oturmanızı sağlayacaktır.

Sağlam bir kol desteği bulunan koltukları tercih etmeniz, hem konfor hem de sağlık açısından önemli bir detay. Bu kısımların çok hasar aldığını hesaba katarak, tercih edeceğiniz markanın, Zivella gibi dayanıklı ürünler üreten bir firma olduğuna emin olun.

Ortopedik sırt desteği bulunan modeller tercih edilmelidir.

Üzerinde otururken çok uzun saatler geçireceğiniz makam koltuğunuzda, mutlaka ortopedik sırt desteği bulunmak zorunda. Sırtınızı yasladığınızda, omurganızın şeklini alan, yumuşak bir sırt desteği bulunan makam koltuğu hem sinirlerinizi rahatlatacak hem de uzun süre sorunsuz oturmanızı sağlayacaktır. 

Her zaman hareketsiz bir pozisyonda oturmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Ortopedik destekli makam koltukları, kuyruk sokumu bölümünde oluşacak baskıyı da minimuma indirecektir. Böylece, uzun süreli oturmaktan kaynaklanan duruş bozuklukları ve sağlık problemlerinin önüne geçebilirsiniz.

Dayanıklı ve kaliteli markaları tercih edin

Ömür boyu kullanabileceğiniz bir markayı tercih etmenizde fayda var. Ofis mobilyaları seçilirken, mutlaka buna dikkat etmeniz gerekli. Kısa sürede hasar gören ve sürekli yenilemek zorunda kalacağınız mobilyalar yerine, Zivella gibi, kaliteli markaların ürünlerini kullanarak, bütçenizde ciddi bir tasarruf elde edebilirsiniz. 

Genellikle kol desteği bölümlerinden hasar alan makam koltukları, bu tarz bir hasardan sonra tamamen kullanılamaz hale geliyor. Aynı şekilde, koltuk yüksekliğinin ayarlandığı hidrolik aksamda da sıkça görülen bozulmalar, koltuğunuzu çöpe atmanıza yol açabilir. Bu yüzden, uzun vadeli düşünerek, mutlaka kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz.

 

Benzer Haberler

Yönetici Mobilyaları Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ofis mobilyaları şüphesiz ki çalışma biçimi ve mesleğe uygun olarak seçilmelidir.

KDV indiriminde Son Tarih 30 Eylül

Mobilyada KDV İndiriminde son günler. Fırsatı kaçırmamak için elinizi çabuk tutun.

RENKLİ EVLER

İçinizi Isıtacak Resimler

Country Tarzı

Country dekorasyon fikirleri...

Keyif Köşesi

Köşe Takımı mı Alacaksınız ?

Enza 3. Mobilya Festivali

Bu fırsat Kaçmaz

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

93. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

MUHTEŞEM DÖNÜŞÜM...

YENİDEN RESTORE YAPILAN TARİHİ EV

Evlerin En Uzun Köşesi L Koltuklar

Evler, bizler için hayatın tüm karmaşasından kaçmak için bir kurtuluş ve kendimizi en rahat hissettiğimiz bölge olarak açıklanabilir.

© 2013 ENGUMO - En Güzel Mobilya Bir projesidir.

Sayfa Başı