Sağlıklı Omurganın Sırrı: Çalışma Sandalyesi Nasıl Seçilir Püf Noktaları

Gerek evde gerekse iş yerinde, günün büyük bir kısmını masa başında geçirenler için çalışma sandalyesi kullanımı oldukça önem arz eder. Yanlış oturma pozisyonları omurga sağlığınızı bozarak geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir. Uzun süre oturma pozisyonunda kalmak insan anatomisine uygun değildir. Eğer işiniz gereği buna mecbursanız sağlığınız için; vücudunuzla uyumlu bir çalışma koltuğu seçmelisiniz. Böylelikle fizyolojiniz düzelirken çalışma potansiyeliniz artacaktır. Hem sağlık hem iş konsantrasyonu konusunda sizi tatmin edecek olan çalışma sandalyeleri ile gününüzü daha konforlu geçirmeniz mümkün olacaktır.

Kronik Yorgunluğunuzun Sebebini Bulamıyor Musunuz?

Her gün bilgisayar ya da dosyalarla ilgilenip gününüzü ofis koltuğu üzerinde mi geçiriyorsunuz? Üstelik uykusuz değilsiniz ama iş yerinde fiziksel olarak hep yorgun musunuz? Bileklerinizde, bacaklarınızda, boynunuzda geçmek bilmeyen ağrılarınız mı var? İşte; tüm bunların altında yatan sebep oturuş bozukluğu olabilir. Omurga düzeninizde ve eklem yerlerinizde kalıcı sorunlar oluşmadan önce hemen tedbirinizi yani çalışma sandalyenizi alın! Çalışma sandalyesi modelinizi seçerken ise bazı kriterlere dikkat etmeniz, aradığınız konfordaki sandalyeyi bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu kriterler; ayarlanabilir sandalye yüksekliği, sandalye genişliği, ayarlanabilir oturma derinliği, bel desteği ve elbette sandalyenin yapımında kullanılan malzeme özellikleridir.

Omurga Sağlığınızı Zirveye Taşıyacak Çalışma Sandalyesi Seçme Kriterleri

Sandalye yüksekliği: Kendi boy uzunluğunuza göre ayarlanabilir yüksekliğe sahip çalışma sandalyesi modeli seçerek oturma pozisyonunuzu iyileştirebilirsiniz.

Sandalye genişliği: Seçtiğiniz çalışma sandalyesi, vücut hatlarınıza uygun oturma alanına sahip olmalıdır. Üst bacağınız sandalyenize oturduğunuzda desteklenmelidir ve koltuk dizleriniz arka kısmına aşırı temas etmemelidir.

Oturma derinliği: Çalışma sandalyesi modeli seçerken oturma derinliği, genellikle göz ardı edilmektedir. Oysaki sandalye derinliği farklı çalışma pozisyonları esnasında, doğru duruş pozisyonunuzu korumanıza yardımcı olur. Bacak boyunuza göre oturma derinliğini ayarlayarak daha konforlu ve sağlıklı bir duruş sağlayabilirsiniz.

Bel desteği: Bel boşluğunuzu ve alt omurga düzeninize tampon etkisi ile destek sağlayan bel desteği, çalışma sandalyelerinde oldukça önemlidir. Sırt desteği de denen, çalışma sandalyelerindeki bu parça; belinizdeki baskıyı azaltarak omurganızda rahatlama etkisi sağlayacaktır. Ayrıca bel desteğinin ayarlanabilir olması, vücudunuz için en uygun oturma pozisyonunu bulmanızı; kol ve bacaklarınızın da doğru konumlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Kullanılan malzeme: Günün uzun bir kısmını çalışma sandalyesi üzerinde, oturarak geçirdiğinizi göz önüne alırsak vücudunuzla uzun bir süre temas halinde olan çalışma sandalyenizin, sağlıklı malzemelerden üretilmiş olması çok önemlidir. Ayrıca kullanılan malzemenin sağlıklı olmasının yanında kaliteli olmasına da dikkat ederek kullanım ömrü uzun bir ürün sahibi olabilirsiniz.

Çalışma Sandalyesi İle Dekorasyonunuza Sağlıklı Bir Dokunuş Yapın

“Çalışma sandalyesi sadece ofislerde bulunur.” şeklinde bir kaide yok. Masa başında saatlerce, bir hobi dalıyla ilgilenmeyi seviyor olabilirsiniz. Ya da evde çocuklar, ders çalışırken ve sınavlara hazırlanırken uzun süre oturma pozisyonunda kalmak zorunda olabilir. Gelişim çağında ayrı bir öneme sahip olan, doğru oturuş pozisyonu için; çocuklarınızın da çalışma masası sandalyesi kullanması oldukça önemli. Birbirinden şık ve özel tasarlanan çalışma sandalyeleri; ev ya da ofisinizde, hem sağlıklı hem şık dekor ürünlerinin ikonu olacak. Çeşitli renk ve modeldeki bu sandalyeler çalışma ve çocuk odası dekorunuza sağlıklı bir dokunuş etkisi yapacak. Tüm bu bilgiler ışığında, kriterlerinize en uygun çalışma sandalyesi modelini kısa sürede seçebilirsiniz. Aradığınız kaliteli, sağlıklı malzemeden üretilmiş çalışma sandalyesi modelleri için Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Boyunuzun uzunluğuna ve ebatlarınıza göre en rahat modeli en uygun çalışma sandalyesi fiyatları ile sepetinize atabilir; kısa sürede Koçtaş güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Benzer Haberler

Genç Odası Takımlarında Son Trend: Sade ve Fonksiyonel Tasarımlar

Genç odası dekorasyonunda en güncel trendlere ayak uydurup, sadeleşmeye hazır mısınız?

Yönetici Mobilyaları Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ofis mobilyaları şüphesiz ki çalışma biçimi ve mesleğe uygun olarak seçilmelidir.

KDV indiriminde Son Tarih 30 Eylül

Mobilyada KDV İndiriminde son günler. Fırsatı kaçırmamak için elinizi çabuk tutun.

RENKLİ EVLER

İçinizi Isıtacak Resimler

Country Tarzı

Country dekorasyon fikirleri...

Keyif Köşesi

Köşe Takımı mı Alacaksınız ?

© 2013 ENGUMO - En Güzel Mobilya Bir projesidir.

Sayfa Başı